Turnieje Kinder+Sport

Turnieje Kinder+Sport stanowią oficjalne Mistrzostwa Polski dzieci szkół podstawowych.

W naszym województwie rozegranych zostanie 5 turniejów eliminacyjnych. Każdy zespół może wziąć udział we wszystkich turniejach.

Do klasyfikacji końcowej brane są pod uwagę 3 najlepsze wyniki zespołu. Za każdy turniej zespół otrzyma punkty w rankingu, zgodnie z zajętym miejscem. Zespół sklasyfikowany na pierwszym miejscu otrzymuje 15 punktów, każdy następny zespół otrzymuje o jeden punkt mniej od poprzedniego miejsca.

Do Wojewódzkiego Turnieju Finałowego awansują zespoły sklasyfikowane na miejscach 1-8.

Zespoły, które zajmą 2 pierwsze miejsca Finale Wojewódzkim, otrzymują bezpośredni awans do Ogólnopolskiego Finału KINDER+SPORT.

W zawodach zagrają dziewczynki i chłopcy:

· 2006 i młodsi DWÓJKI – dwóch zawodników + 1 rezerwowy

· 2005 i młodsi TRÓJKI – trzech zawodników + 1 rezerwowy

· 2004 i młodsi CZWÓRKI – czterech zawodników + 1 rezerwowy

ZAZWYCZAJ DZIEWCZYNKI GRAJĄ W SOBOTY, A CHŁOPCY W NIEDZIELĘ!

Proszę o podjęcie świadomej decyzji czy Państwa dziecko weźmie udział w turnieju, mając na uwadze:

1. Siatkówka jest grą zespołową, jeśli moje dziecko nie pojedzie na turniej, cały zespół zostanie zdyskwalifikowany, a są dzieci, którym bardzo zależy.

2. Turnieje odbywają się na terenie całego województwa i to rodzice odpowiedzialni są za transport dzieci na miejsce zawodów.

3. Jeśli zespół zajmie miejsca 1-2 w Turnieju Finałowym otrzymuje awans do Turnieju Finałowego. W latach poprzednich zawody odbywały się w Zabrzu, Drzonkowie, Krakowie i Częstochowie. Związane jest to, z dodatkowymi kosztami przejazdu i pobytu, gdyż turniej ogólnopolski jest turniejem kilkudniowym.